Споживачам

Якість води

Контрольно-вимірювальна лабораторія з додержання санітарно-гігієнічних норм водопостачання комунального підприємства “Житомирводоканал” має сертифікат підтвердження компетентності № 035/2021 від 23 жовтня 2021 року, дійсний до 22 жовтня 2024 року.

Спеціалісти контрольно-вимірювальної лабораторії у безперервному цілодобовому режимі ведуть контроль за якістю води з Денишівського та Відсічного водосховищ на усіх етапах очищення, досліджують вплив реагентів, які використовуються у водопідготовці. Вони проводять дослідження питної води із розподільчої мережі (водорозбірних колонок), житлових будинків, організацій і т.под. Перші проби води відбирають ще до того, як воду почнуть очищувати. Саме за результатами цих досліджень інженери-технологи підбирають найбільш оптимальні дози реагентів для очищення води.

Робота лабораторії регламентується програмою контролю якості води, затвердженою Житомирським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області відповідно до чинних Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10). Лабораторія складається із 3 відділів: хіміко-технологічного, біологічного та радіологічного. Контрольно-вимірювальна лабораторія проводить контроль якості питної води за 48 показниками: мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними і радіологічними.