Контроль за якістю води на КП "Житомирводоканал"

Контроль за якістю води на КП "Житомирводоканал"

 

Контрольно-вимірювальна лабораторія з додержання санітарно-гігієнічних норм водопостачання комунального підприємства “Житомирводоканал” має свідоцтво про атестацію №64 видане 21.10.2013 року і дійсне до 21.10.2018 року.
    Спеціалісти контрольно-вимірювальної лабораторії у безперервному цілодобовому режимі ведуть контроль за якістю води з джерел водопостачання водосховищ “Відсічне” та “Денеши”, води на всіх етапах очищення, досліджують вплив реагентів, які використовуються у водопідготовці.
Проводиться також дослідження питної води  із розподільчої мережі (водорозбірних колонок), житлових будинків, організацій і т.і.
Перші проби води відбирають ще до того, як воду почнуть очищувати. Саме за результатами цих досліджень інженери- технологи підбирають найбільш оптимальні дози реагентів для очищення води.
   Вода- природний розчинник  і разом з нею у наш організм потрапляє багато цінних речовин. Саме тому, при очищенні води дуже важливо не порушити її природний баланс.
   Задача інженерів - технологів очисних споруд водопроводу — вибрати такий варіант очищення, щоб зберегти корисні речовини і прибрати шкідливі, які  розчинені в початковій воді.
     Робота лабораторії регламентується  програмою контролю якості води, затвердженою Житомирським міськрайонним відділом Головного управління Держсанепідслужби в Житомирській області відповідно до чинних Державних санітарних норм та правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" (ДСанПіН 2.2.4-171-10).  Лабораторія складається із 3 відділів: хіміко-технологічного відділу, біологічного відділу та радіологічного відділу.
   Контрольно-вимірювальна лабораторія проводить контроль якості питної води по 48 показниках : 7- мікробіологічних, 2 -паразитологічних, 36- санітарно-хімічних і 3-радіологічних. Контроль якості води в джерелах водопостачання проводиться по 49 показниках : 7- мікробіологічних, 2 -паразитологічних, 37- санітарно-хімічних і 3-радіологічних.
  Якість питної води за мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними та радіологічними показниками відповідає встановленим нормативам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.