Повідомлення про корупційне правопорушення

Повідомлення може бути подано:

без зазначення авторства (анонімно)
Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить конкретні фактичні дані, які можуть бути перевірені. Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від дня його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, фахівець з безпеки КП "Житомирводоканал" продовжує термін розгляду повідомлення до тридцяти днів від дня його отримання.

із зазначенням авторства
Повідомлення підлягає перевірці у термін не більше тридцяти днів від дня його отримання, за результатами розгляду викривачу надається письмова відповідь.

Повідомлення про порушення вимог Закону може бути як письмовим, так і усним.


Відповідно до статті 53 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції, перебувають під захистом держави.

Особа або член її сім'ї не може бути звільнена чи примушена до звільнення, притягнута до дисциплінарної відповідальності чи піддана з боку керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу (переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) або загрозі таких заходів впливу у зв'язку з повідомленням нею про порушення вимог цього Закону іншою особою.

Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками КП “Житомирводоканал”, Ви можете залишити відповідне повідомлення, інформація в якому стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також підкріплені доказами.

Інформація про порушення антикорупційного законодавства може надаватися анонімно. Анонімне повідомлення підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної посадової особи КП “Житомирводоканал”.

Анонімне повідомлення не може розглядатись як звернення громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян», а тому його надання не обумовлює обов’язкової підготовки відповіді заявнику.

Надана Вами інформація використовуватиметься керівництвом КП “Житомирводоканал” як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України “Про запобігання корупції”.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

Контакти, за якими можливо повідомити про корупційне правопорушення:
  1. Заповнити онлайн форму
  2. Адреса для листування: вул. Чуднівська, 120, м. Житомир, 10001
    Зразок заяви-повідомлення див. тут.
    (з проставленням на конверті помітки «Про корупцію»)
Додаткова інформація для повідомлення про виявлені факти корупції

Назва спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції Номери телефонів E-mail
Головне управління Національної поліції в Житомирській області (0412)-40-74-53
(0412)-40-72-13
pg.npu@zt.npu.gov.ua
Національне антикорупційне бюро України 0-800-503-200
044-246-34-11
info@nabu.gov.ua
Національне агентство з питань запобігання корупції України 044-200-06-91
044-200-06-40
info@nazk.gov.ua
Прокуратура Житомирської області 46-87-49
(044) 200-79-87
korrupcia.centr@gp.gov.ua
Перелік нормативних актів: