Від учора працівники КП "Житомирводоканал" розпочали замінювати зношену систему водовідведення на Великій Бердичівській. Його капітальний ремонт обумовлюється необхідний для того, щоб уникнення руйнування дорожнього полотна. За 2 дні вдалося замінити 30 метрів трубопроводу d 800 мм, який транспортує стічні води міста до головної насосної станції каналізації. Щоб мешканці району безперебійно отримували послуги водопостачання та водовідведення, організовано перекачування стоків через паралельно прокладений колектор.


Відновлені колектори дозволяють запобігти екологічній проблемі – виливу неочищених стічних вод на довкілля, а також уникнути перебоїв у водопостачанні та водовідведенні, що виникають у ході ліквідації аварійних ситуацій. Завдяки плановим роботам підприємству вдається уникнути витрат на аварійно-відновлювальні роботи на зношених ділянках.

З початку року працівники КП “Житомирводоканал” проклали більше 1 км каналізаційних мереж.

На сьогодні близько 60% житомирських каналізаційних мереж перебувають у ветхому та аварійному стані. Переважній більшості колекторів 50 — 60 років, що свідчить про те, що термін їх експлуатації минув. Заходи з відновлення колекторів капіталоємні, що обумовлене їх глибоким заляганням та високою вартістю труб великого діаметру.