Сьогодні на КП "Житомирводоканал" завітали 7 представників Підписантів Угоди мерів з Кам’янця-Подільського, Слов’янська, Вінниці, Миргорода, Славутича, Сєверодонецька та Краматорська — міст, які перебувають на початку шляху розробки сталої енергетичної політики в рамках реалізації зобов’язань перед ініціативою "Угода мерів".


 
Під час візиту директор підприємства Андрій Нікітін розповів представникам Угоди мерів про стратегію розвитку водоканалу і етапи комплексної модернізації підприємства: Житомир — перше місто в країні, у якому водночас проводяться масштабні роботи на водогоні міста, реконструюються очисні споруди води і каналізації, перекладаються каналізаційні мережі та модернізується головна каналізаційна насосна станція.


 
У рамках візиту гості відвідали реконструйовану підвищувальну насосну станцію на вул. Київська, 3, на якій після реконструкції економія електроенергії склала 92%. Завдяки встановленню енергоефективного обладнання станція споживає у 13 разів менше електроенергії, що дозволяє зекономити підприємству 20 тис грн на місяць. За останні роки на підприємстві було переобладнано 8 підвищувальних насосних станцій. Андрій Нікітін поділився досвідом модернізації таких об’єктів, особливістю відбору обладнання, яке було б енергоефективним, результатами впровадження системи обліку електроенергії від насосної станції до кожного окремого будинку, розповів, за якими принципами реконструюються каналізаційні насосні станції та те, як підприємство крок за кроком стає більш енергоефективним загалом:
 
"За рахунок реконструкції магістральних мереж в комбінації зі встановленням вузлів комерційного обліку ми знизили подачу води в місто з 75 000 м3 на добу до 55 000 м3 (не в літній період). Завдяки реконструкції, ми зменшуємо подачу води і знижуємо споживання електроенергії".


Представники Угоди мерів відвідали також новопрокладені дюкерні переходи і очисні споруди каналізації, на яких зводяться нові аеротенки, будівлі решіток, первинні та вторинні відстійники, будівля механічного зневоднення, гравітаційний мулоущільнювач.

Завдяки капітальній модернізації водоканалу за 10 років підприємство втричі скоротить споживання електроенергії.