На житомирському водоканалі розповіли, що з осені планують поновити роботу гіпохлоритної станції. На ремонт обладнання планують витратити 6 мільйонів 500 тисяч гривень. Через поломку станції підприємство не виготовляло, а закуповувало основний реагент для знезараження води.

Про це Суспільному розповіла інженерка-технологиня Тамара Ступакова. Наразі водоканал купує основний реагент для очистки води – гіпохлорит, тому що прилад, який його виготовляє, вийшов з ладу:

"Його час роботи усього п'ять років. Відпрацював він вісім років. Ми дуже правильно його експлуатували, тому він довше пропрацював. Ми вже замовили електролізні пластини – їх виробляють в Німеччині. Якби не карантин, то у нас влітку вже все б працювало".

Влітку водоканал очищує воду частіше, додає Тамара Ступакова. Процес очищення починається із виготовлення гіпохлориту натрію. Спершу відбувається процес підготовки води, каже оператор хлорувальної установки Артем Насонов:

"У цьому приміщенні ми готуємо воду, пом'якшуємо її для приготування ропи. Ми пропускаємо воду через колони, щоб її м'якість була менша одиниці. У цих колонах знаходиться спеціальна смола, вода через неї проходить і вже м'якою надходить на електролізер. Через одну колону ми можемо пропустити 11 кубів води. У нас є дві такі колони".

Наступним етапом є виготовлення очисної сполуки, розповідає інженерка-технологиня Тамара Ступакова:

"Для приготування гіпохлориту натрію нам обов'язково потрібна очищена, пом'якшена, подріблена сіль і вода. У процесі сіль ми завантажуємо в ємність і шнеком подаємо в бак, де вода розчиняється. Тоді ропа спеціальної концентрації подається на електролізор".

За подачею хлору до міського водогону слідкують у лабораторії, каже лаборантка Ірина Гончаренко:

"Хлор важливо контролювати, тому що ми маємо подавати правильну кількість хлору. Обов'язково треба слідкувати, щоб його не було дуже багато або дуже мало. Хлор має йти в правильній пропорції".

Ірина Гончаренко додає, що хлор у водогінній мережі використовують обов'язково, тому що він знищує шкідливі мікроорганізми.Джерело: https://suspilne.media/41856-zitomirskij-vodokanal-voseni-planue-vidnoviti-robotu-gipohloritnoi-stancii/