У зв’язку з прийняттям нових правил приймання стічних вод у каналізаційну мережу міста та на виконання рекомендації протокольного рішення Постійної комісії з питань ЖКГ та інфраструктури міста, КП "Житомирводоканал" було внесено ряд змін до існуючого договору "Про приймання стічних вод в комунальну каналізацію з асенізаторського транспорту".

Для обговорення внесених змін була організована зустріч, на якій були присутні перевізники та представники КП "Житомирводоканал". Усі перевізники отримали для ознайомлення оновлений договір.

Одним з основних пунктів договору є те, що перевізник зобов’язаний обладнати свій асенізаційний автомобіль системою контролю автотранспорту- датчиком GPS- стеження (трекер) та забезпечувати постійну цілодобову роботу GPS – пристроїв.

Однією з переваг використання в роботі асенізаторів системи GPS-моніторингу є система супутникового стеження, за допомогою якої можна 
відслідковувати переміщення транспортних засобів під час рейсів. Це дозволить здійснювати контроль за тим, щоб зливання стічних вод з асенізаційного транспорту в мережу водовідведення здійснювалось винятково у визначених для цього місцях. Встановлення GPS – пристроїв дозволить частково вирішити серйозну проблему несанкціонованих скидів нечистот у не призначених для цього місцях (у лісах, на пустирях, а також в дощову каналізацію, яка не передбачає очистку стоків).

Несанкціоновані зливи нечистот завдають величезної шкоди навколишньому середовищу, фактично вбиваючи все живе довкола.