В Житомирі завершили реконструкцію нової ділянки водогону і вже від сьогодні містяни  зможуть відчути покращення тиску води. Довжина реконструйованого водогону, який постачає воду Житомиру та передмістю — 6 км.

“ Початок цього магістрального трубопроводу знаходиться на вул Чуднівській, потім він повертає до Монументу Слави і там дюкерним переходом під р. Тетерів переходить на землі Зарічанської сільської ради . Частина його повертається назад в Житомир, до вул. Шевченка, де знаходиться Міська дитяча лікарня. Інша частина пролягає вже по  землях Станишівської сільської ради і через ще один дюкерний перехід під р. Тетерів виходить на вул. Івана Гонти. “ - каже директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. 

Основне завдання нового трубопроводу — забезпечити чистою водою промислову зону.

За словами директора водоканалу , “ це вже другий магістральний трубопровід, який ми зробили за кошти Світового банку. Підрядна організація “КСМ - ГРУП” за 137 млн грн реконструюють 9,5 км магістральних трубопроводів та дюкерні переходи. “

Важливо реконструювати та будувати дюкерні переходи, адже саме там відбуваються найбільші втрати води.

Андрій Нікітін зазначає, що “ завдяки реконструкції цього водогону ми заощаджуємо 10 тис м3 води на добу. Великою мірою завдяки реконструкції дюкерних переходів. Саме там відбуваються великі втрати води , адже вони знаходяться під річкою і ми їх не бачимо. Зараз ми розпочинаємо роботи на третьому магістральному трубопроводі, який має один дюкер. Також буде реконструйовано певну кількість дюкерів під р. Кам’янка. Ми там також очікуємо значну економію води”.

Вже від сьогодні мешканці отримали високий тиск у кранах та воду гарної якості: 
“ Це відповідність швидкостям і це нові поліетиленові трубопроводи харчової якості, які не впливають на воду, яку ми даємо по цим трубопроводам.” - каже директор водоканалу. 

В планах житомирського водоканалу відновити трубопровід для більшої частини міста.

“Наприкінці 2020 — початку 2021 ми розпочнемо реконструкцію північного магістрального трубопроводу, який більший за діаметром, ніж ці, які ми вже реконструювали, і несе на собі навантаження 40% водопостачання всього міста.” - розповідає Андрій Нікітін. 

Однак проблема з водою в місті лишилася: запаси води у водосховищі катастрофічно малі. За словами директора КП "Житомирводоканал", “ситуація за “червоною межею”,  але поки що ми постачаємо воду і спроможні не переходити на погодинний графік.”