Якщо Ви не вірите в глобальне потепління —  для Вас є погані новини: воно вже тут. Тисячі річок та озер, які живлять Україну, пересихають, а в криницях зникає вода. І вже цього року вона може стати дефіцитом для багатьох. Першим під ударом опинився Житомир: питна вода там може закінчитися за місяць-півтора. Що чекає житомирян та усіх українців та до чого усім нам потрібно готуватися з’ясовував Олексій Кашпаровський.
Водосховище Відсічне — саме звідси живиться весь Житомир. Раніше тут було води стільки, що повсякчас переливалася через край, а зараз до верхівки дамби ще 1,5 метри. Тож місцевий водоканал щодня змушений перекачувати сюди по 10 000 м3 води з річки Тетерів. Та це лише відтерміновує невідворотнє.

Андрій Нікітін, директор КП "Житомирводоканал":

"Якщо не буде тенденції по інтенсивним опадам (хоча і це нас не спасе, я Вам гарантую), то ми будемо змушені вводити погодинний графік водопостачання: орієнтовно 7 годин на добу. Води залишилось настільки мало, що нам її вистачить орієнтовно на місяць — півтора."

У розташованому вище водосховищі Денишівське теж мало води . Зазвичай, весною воно саме наповнюється, як то кажуть “по вінця”, як і річка Тетерів. Однак минула зима стала найтеплішою та найсухішою за усю історію спостережень, і тепер, замість бурхливих потоків, тут дзюрчать лише слабкі струмочки.

Не лише Житомир, але й уся Україна стикнеться цьогоріч із засухою: найбільшою, принаймі за останні півтора століття. Навіть у Дніпрі в 5 разів менше води, ніж зазвичай.Якби не каскад Дніпровських водосховищ, цього літа Україна потерпала би від спраги.
У тому, що вода зникає, винна не лише природа — впевнені екологи. Скидання у річки неочищених стоків, заболочення річищ , безконтрольне використання води та вирубування лісів — усе це в рази прискорює те, що розпочало глобальне потепління. І тепер питної води в Україні так само мало, як і в Африці.

Питання зневоднення настільки серйозне, що ним займається РНБО, розробляють план дій на випадок погіршення . Шукають рятівних технологій і в Житомирі, якому цього літа загрожує дефіцит води.
За словами Андрія Нікітіна, : "Є доволі новий, але ще не традиційний спосіб — це очищення стічних вод до питного водокористування, до питної якості. Цей проект є складним. Тільки 2 міста в світі використовують це — це Каліфорнійський та Сингапурський водоканали."
Однак такі технології задорогі для міського бюджету. Як вважають опитані фахівці, води в Україні точно вистачить до кінця цього року, а от що буде далі залежатиме від погоди.