В Житомирі затвердили Правила приймання стічних вод до систем централізованого  водовідведення. Відповідне рішення прийняли члени виконавчого комітету Житомирської міської ради під час засідання 3 липня. Мета розробки документу – захист здоров’я персоналу систем збирання, відведення стічних вод та очисних споруд; гарантування безперебійної, в межах регламентних норм, роботи споруд очищення стічних вод та обробки осадів; гарантування, що скиди стічних вод з очисних споруд не спричинять згубного впливу на навколишнє середовище.

Правила є обов’язковими як для КП «Житомирводоканал», яке надає послуги з централізованого водовідведення, так і для юридичних осіб незалежно від форм власності та відомчої належності, для фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб, які проводять незалежну професійну діяльність і взяті на облік як самозайняті особи у контролюючих органах згідно з Податковим кодексом України, які скидають стічні води до системи централізованого водовідведення або безпосередньо на каналізаційні очисні споруди м. Житомира.

Розробники документу зазначають, що Правилами передбачені більш жорсткі вимоги до якості стічних вод, що скидаються споживачами у міську каналізаційну мережу, шляхом встановлення допустимих показників якості стічної води споживачів і допустимих концентрацій забруднень.

Згідно з прийнятим рішенням, фахівці КП «Житомирводоканал» мають забезпечити контроль за дотриманням вимог Правил приймання стічних вод споживачів до системи централізованого водовідведення Житомира, а також переглянути та привести у відповідність до Правил діючі договори про приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення.

Рішення  виконавчого комітету міської  ради   від  02.09.2015  № 581  « Про  затвердження  Правил   приймання стічних вод споживачів у каналізаційну мережу м. Житомира» втратило  чинність.

Джерело: http://zt-rada.gov.ua/?3398%5B0%5D=8288&fbclid=IwAR3oyO5hLDp949QFpS-EZA95KxVEgCLJrkgbYhdo8h0NVQq9jFL-fAyNhA4