У рамках проєкту "Реконструкції основних магістральних мереж" у місті триває процес прокладання нового трубопроводу на вул. Радонова та Чумацький шлях.

13 травня у Житомирі вперше було прокладено магістральний трубопровід методом горизонтального буріння по вул. Чумацький шлях. Унікальність такої технології прокладання труб полягає в тому, що вона дозволяє зберегти дорожнє покриття та запобігає осіданню ґрунту. Близько 90% всіх проведених робіт при "проколі" ґрунту відбуваються під землею, не завдаючи значної шкоди автомагістралям. Водночас метод горизонтального буріння дозволяє прокладати трубопроводи досить глибоко і на значні відстані. Таким методом буде прокладено трубопровід, який пролягає від вул. Чумацький шлях до вул. Західної.

Наразі тривають роботи не лише з прокладання нового водогону, а й зі встановлення нової запірної арматури та колодязівНайближчим часом у місті буде замінено 9,5 км водогінних мереж великого діаметру. Старі сталеві труби, термін експлуатації яких уже давно минув, будуть замінені на труби із пластику із більшим терміном експлуатації. Заміна водопровідних мереж корисна для міста, адже завдяки їхньому оновленню зменшиться кількість аварійних ситуацій та покращиться якість води.

У ході реконструкції водогону будуть також замінені дюкерні переходи (труби, які знаходяться під річкою і несуть найбільші втрати води).