У Житомирі почастішали випадки крадіжок кришок люків. Так, у серпні було викрадено 13 чавунних кришок із водопровідних та каналізаційних колодязів: на вул. Героїв Десантників викрадено 5 люків, на проспекті Миру - 4, на вул. Вільський Шлях - 2, на вул. Покровська - 2. КП “Житомирводоканал” підготувало відповідне звернення до правоохоронних органів із проханням провести заходи з розшуку майна підприємства і притягнути винних осіб до відповідальності.

Статтею 185 Кримінального Кодексу України передбачено покарання за крадіжку майна об’єктів житлово-комунального господарства: стосовно особи, яка вчинила відповідне правопорушення, можуть застосовуватися або штрафні санкції у розмірі від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Слід звернути увагу на те, що відповідальність несуть також і власники та працівники пунктів прийому металобрухту, адже збут майна, здобутого злочинним чином, відповідно до статті 198 Кримінального кодексу карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років.

Просимо житомирян не бути байдужими і повідомляти про виявлені відкриті люки в аварійну службу водоканалу на номер:

(0412) 24 08 10

Кожен відкритий люк — це потенційна загроза здоров’ю та життю громадян та тварин, які можуть у нього потрапити.

На балансі у КП “Житомирводоканал” 20 000 люків. За перше півріччя 2019 року працівники водоканалу встановили 199 кришок на люки. Вартість однієї кришки близько 1000 грн, але якщо враховувати витрати на виїзд ремонтної бригади, демонтаж старого люка (проблема із закриттям люків, де було вкрадено кришку, ускладнюється тим, що люки вироблені різними підприємствами, різняться формою та технологією кріплення, а тому зазвичай важко підібрати кришку відповідної форми та розміру)  та монтаж нового, то ця сума значно зростає.