Упродовж останнього тижня збільшилася кількість нарікань на якість води, яка надходить до кранів споживачів. Начальник контрольно-вимірювальної лабораторії КП “Житомирводоканал” Олена Слободенюк надає роз'яснення з приводу причин погіршення якості води:
 
“Якість води у кранах погіршилася унаслідок погодних умов. Природно, що вода не з'являється у трубах сама по собі, а проходить довгий шлях міським водопроводом від споруд очищення води, на які потрапляє із річки Тетерів. Моніторингові дослідження показали суттєве погіршення якості води у річці Тетерів за такими показниками як “каламутність”, “кольоровість”, “окислюваність” та “залізо загальне”. Решта показників, включаючи вміст марганцю, особливих змін не зазнали. Проте вода у Денишівському та Відсічному водосховищах наразі являє собою жовтувато-рудувату субстанцію. Кольоровість води у Денишівському водосховищі нині становить 76 градусів, у Відсічному — 110 градусів. Навіть після попереднього очищення та окиснення на станції першого підйому, вода по трубопроводу для подальшого очищення на насосній станції 2-го підйому надходить із кольоровістю 60-80 градусів. Минулого тижня (20.05.2019 р.) даний показник у водосховищі “Дениші” становив 74, у водозаборі “Відсічне”— 72, у водопроводі сирої води — 42.
 
Аналогічна ситуація з каламутністю. Нині вона у Денишівському водосховищі становить 7,4 (у порівнянні - 4,4 мг/дм3 20.05.19р.), у Відсічному 5,8 (4,7 мг/дм3 20.05.19р.), у водоводі сирої води — 4,8 (3,6 мг/дм3 20.05.19р.).
 
Окислюваність перманганатна за останній тиждень змінилася з 14,72 до 20,8 мг/дм3 у Денишівському водосховищі, з 13,76 до 22,4 мг/дм3 - у Відсічному, та з 13,2 до 15,36 мг/дм3 - у водоводі сирої води. За аналогічний період вміст заліза загального у Денишівському водосховищі збільшився на 24%, у Відсічному - на 23,5 %. І хоча для очищення води кількість реагентів збільшено майже вдвічі (можливий максимум у ситуації, що склалася), а споруди очищення води працюють на повну потужність, якість води, що надходить у місто погіршилася.


 
Слід зауважити, що велика кількість опадів спричинила підняття рівня ґрунтових вод, що погіршує ситуацію з ліквідацією наслідків поривів на мережі міського водопроводу.
 
Проте хотілось би наголосити на тому, що вода безпечна у мікробіологічному плані. Жодного разу не було зафіксовано перевищення встановлених гігієнічних нормативів для показників “Загальні колі форми” та “мікробне число”.
 
Ми сподіваємося, що із завершенням періоду злив, ситуація повернеться у норму”.