У водопровідно-каналізаційному господарстві розробили програму, сформовану на основі європейських стандартів. У проєкті є 3 основні напрями, а також декілька додаткових
 
“Якість водопостачання, екологічний фактор — це фактор водовідведення та якість обслуговування - основні напрямки нашої Стратегії. Супутні фактори - це енергозбереження, оновлення спеціалізованої техніки та будівель, кадровий потенціал. Наші послідовники, які прийдуть після нас, також мають слідувати стратегії та впроваджувати те, що там прописано, щоб уникнути фактору, дуже притаманного для нашої країни, - непослідовності після зміни будь-якої влади.” - розповідає директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. 
 
Хоч документально програму якісного водопостачання, підтримки екології та оновлення водовідведення оформили в останній місяць літа, в життя почали втілювати ще з початку року.
 
“Ми формуємо свої інвестиційні програми, річні бюджети вже на підставі цієї стратегії, впроваджуємо один з важливих факторів Стратегії — діджиталізацію , оновлюємо парк техніки підприємства в рамках стратегії.” - каже Андрій Нікітін. 
 
На водоканалі запевняють, що програма фінансується в основному за обігові кошти підприємства, однак на підтримку міської скарбниці теж розраховують.

За словами директора водоканалу, “орієнтовно на 97% ця стратегія опирається на обігові кошти підприємства, які надходять нам через тарифи від споживачів, а також від комерційних видів діяльності. Але є один елемент, який ми законодавчо не можемо покрити за рахунок наших обігових коштів, - це встановлення загальнобудинкових лічильників. Тому в стратегії прописано, що Житомирська міська рада має фінансувати нас наступні 3 роки, для того, щоб забезпечити 100% всі багатоповерхові будинки приладами обліку. Орієнтовно, це 6,6 млн грн щороку протягом 3-х років."Джерело: https://www.ctv.ua/stratehiia-2030/