Реалізація цього Закону є важливою передумовою для забезпечення в державі обов'язкового 100% обліку  водопостачання. Завдяки забезпеченню обліку гарячого та холодного водопостачання споживачами сплачуватимуться кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано. Це дозволить не тільки об'єктивно здійснити розрахунок послуг, які були спожиті споживачем, а й розпочати ефективний процес досягнення економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

Загалом передбачено обов'язкове встановлення:
- вузлів комерційного обліку (загальнобудинкових) приладів обліку гарячої та холодної води для житлових будинків;
- та вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників) для обліку індивідуального обліку споживання води.

За Законом встановлення вузлів комерційного обліку зобов'язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж у строк протягом 2-х років із дня набрання чинності Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Витрати на оснащення будівель вузлами комерційного обліку здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відповідно до Закону, відшкодовуються споживачами послуг гарячого та холодного водопостачання, а також власниками (співвласниками) приміщень шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку ( ч.6 ст.3 Закону).

Житомирською міською радою, згідно із затвердженими відповідно до законодавства місцевими програмами, у 2018 році було прийнято рішення та виділено на оснащення будівель вузлами комерційного обліку 5 млн.грн.

В середньому вартість встановлення вузла комерційного обліку коштує близько 40 тис.грн.                  

Завдяки цьому мешканці  будівель, оснащених лічильниками за бюджетні кошти, будуть звільнені від сплати внеску за встановлення лічильника, передбаченого  Законом ч. 8 ст.3.

Розподіл обсягів комунальних послуг між споживачами у будівлях, оснащених  вузлами комерційного обліку, проводиться між усіма споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку (ст.10 ч.1).

У разі, якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами  ст.10 ч.3; 3).

У разі, якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, а частина - не оснащена, обсяг спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби та споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами ст.10 ч.3; 4)

КП “Житомирводоканал” ЖМР
рекомендує всім споживачам міста, квартири яких не оснащені лічильниками,  встановлювати індивідуальні прилади обліку (вузли розподільного обліку води) та сплачувати лише за фактично спожиті послуги водопостачання у Ваших оселях.

Це дасть можливість не тільки об'єктивно  здійснити розподіл використаних Вами послуг, а й допоможе зекономити Ваш сімейний бюджет.