Усі дороги водного сектору ведуть на виставку Aqua Ukraine, яку відвідали і працівники КП “Житомирводоканал”. На виставці вони ознайомились із найсучаснішими водними технологіями, обладнанням, матеріалами, товарами та послугами. Окрім того, працівники водоканалу взяли участь у ХVІІ Міжнародній конференції “Комплексне вирішення проблем питного водозабезпечення, очистки стічних вод та утилізації осадів”, яка відбулася у рамках форуму.

На заході фахівці галузі багато уваги приділяли обговоренню шляхів вирішення проблеми підвищення ефективності та надійності функціонування систем водопостачання та водовідведення, основна із яких — недостатнє фінансування галузі:

“Щоб відновити усі застарілі мережі, потрібно 320 млрд грн”, зауважив Артем Чумак, директор Департаменту із регулювання відносин у сфері централізованого водопостачання та водовідведення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Водночас стабілізацію галузі водно-каналізаційного господарства важко забезпечити через її украй негативний фінансовий стан. Голова НКРЕКП, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко зауважила, що погані фінансові показники підприємств житлово-комунальної галузі гальмують їх розвиток: так, дебіторська заборгованість підприємствам житлово-комунального господарства становить 29,8 млрд грн, із них 6,9 млрд — заборгованість підприємств водно-каналізаційного господарства, кредиторська заборгованість — 54,6 млрд грн, із них 9,3 млрд грн — заборгованість водоканалів:

У структурі дебіторської заборгованості підприємств житлово-комунального господарства основну частину займає заборгованість населення за спожиті послуги — 81% від загальної суми дебіторської заборгованості. Левова частка кредиторської заборгованості припадає на електричну енергію. Це болюча тема, мабуть, для кожного із вас. Сьогодні у структурі собівартості послуг із водопостачання та водовідведення 30% — це витрати на електроенергію. І коли ми згідно з договором маємо платити передоплату за електроенергію, але не маємо коштів, щоб зробити це, то розуміємо, що на сьогоднішній день підприємства не зовсім готові працювати в тих умовах ринкової економіки, у яких їм запропонували працювати”, - звернулася із такими словами до працівників водно-каналізаційного господарства Оксана Кривенко.

Вирішення проблеми занедбаності галузі житлово-комунального господарства можливе за умови врегулювання дебіторської та кредиторської заборгованості, передачі повноважень з регулювання діяльності підприємств водопостачання та водовідведення на місцевий рівень, практичній реалізації нововведень, передбачених законами України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та “Про житлово-комунальні послуги”.

Під час заходу були обговорені найбільш дискусійні питання діючого законодавста, яке регламентує надання з послуг водопостачання та водовідведення, зокрема ті із них, що стосуються безпосереднього укладання нових договорів із абонентами, які відтепер і до 1 травня 2020 року мають змогу обрати договірні відносини з водоканалами, відповідно до власних потреб.

Ознайомитись із типовими договорами можна за посиланням: https://vodokanal-zt.org.ua/news/vidteper-tip-dogovirnih-vidnosin-iz-kp-zitomirvodokanal-mozna-obrati-na-vlasnij-rozsud