Майже щодня у Житомирі працівники водоканалу проводять планові роботи або ж ліквідовують пориви. Внаслідок чого мешканці міста можуть раптово залишитись без водопостачання. Всі роботи обіцяють завершити якнайшвидше. Але мало хто знає, в яких умовах доводиться працювати комунальникам, щоб у будинках житомирян з кранів бігла вода.

27 листопада фотокореспондент Житомир.infoподивилася, як працює аварійна бригада водоканалу.

Керівник бригади Віктор Омельянчук розповідає, що швидкість ліквідації аварій залежить від пориву.

 «Сьогодні ліквідовували прорив на трубі чотирьохсотого діаметру. Був прорив чеканки та з’єднувального стика. Стики при воді не чеканяться, «залікувати» їх можна тільки кілками. Це єдиний варіант не перекривати лінію. Зачеканити стик можна, якщо повністю надовго перекривати воду. Такого способу вистачає досить на довго. До п’яти років. Буває більше. Зараз проблематично повністю перекривати воду у мікрорайоні: працюють котельні, не можна залишити без води дитячі садки, школи. Ще є проблема, що деякі засувки не дотримують», – каже майстер служби.

За словами Віктора Омельянчука, кожен з бригади має свій розряд. Кому можна залізати на певний діаметр труби, комусь ні. Все залежить від розряду слюсаря і діаметру труби. Якщо хто має 3 розряд, то йому у яму лізти не можна, він може подавати, копати в ручну. Тобто, чим вище розряд, тим важча робота. І відповідно, більша зарплата.

«Ось було у нас нещодавно прорив: ніч, глибина 4 метри, мороз…Найскладніше – це коли глибоко, до 5 метрів глибина буває.Я прийшов сюди два роки тому, і два роки одні й ті самі люди. Нових я практично не бачу, усі старі воїни. У мене в бригаді 5 людей. Три одиниці техніки: мулосос, ескаватор, автомобіль, який возить людей, матеріали, зварювальний апарат. На морозі складно. Але є теплий одяг, водонепроникні костюми, буржуйка стоїть у машині, хто змерз-промок, то може зігрітися-перевдягнутися. У сильні морози – міняємося», – розповів чоловік.

На день одна бригада в середньому ліквідовує дві аварії. Зміна починається о 8 ранку і триває допоки не скінчаться роботи.

Як повідомляв Житомир.info, 27 листопада житомирська Крошня та частина Богунії залишились без водопостачання.

Житомир.info