Забруднення навколишнього середовища через надмірне використання пластику, транспорту, високий рівень промислового забруднення та відсутність джерел альтернативної енергії серйозно впливають на зміни клімату, сприяють руйнуванню екосистем та появі нових несприятливих явищ і хвороб, через це зникають безліч видів тварин і рослин, а люди втрачають доступ до питної води.

 

Величезною проблемою сучасних українських міст є несанкціонований злив нечистот у не призначених для цього місцях (у найближчих лісах, на пустирях, а також в дощову каналізацію, яка не передбачає очистку стоків), а також так звані залпові скиди — скиди стічних води з концентраціями забруднюючих речовин, що перевищують допустимі величини показників, визначені в місцевих правилах приймання, в каналізацію.Як наслідок таких порушень, на очисних спорудах водоканали змушені проводити додаткові заходи щодо очистки прийнятих стоків з додатковим використанням біологічних та хімічних елементів, електроенергії.

Ця проблема актуальна і для Житомира. В травні 2020 року мешканкою міста було зафіксовано випадок зливу нечистот з вигрібних ям приватного сектору в яр поблизу річки водієм асенізатора. Враховуючи факт порушення природоохоронного законодавства, КП “Житомирводоканал” розірвало договір із підприємцем, який не виконував умов укладеного договору.

 

Злив стоків асенізаторами має здійснюватися винятково на спеціальних зливних станціях. В Житомирі функціонують 5 спеціальних станцій для асенізаторів по прийому рідких побутових відходів.

Адреси станцій:

 • вул. Івана Гонти, 16а;
 • вул. Парникова, 8а;
 • пров. Складський, 9;
 • вул. Чуднівська, 109;
 • вул. Богунська, 27.
 

КП “Житомирводоканал” звертається до всіх мешканців приватного сектору міста з проханням: перед початком співпраці з перевізниками рідких побутових відходів, перевіряти, чи заключений у них договір з КП “Житомирводоканал”.

Наразі ми співпрацюємо з 29 перевізниками рідких побутових відходів:

 1. Маляр М.І.
 2. Шевчук О.А.
 3. Ковальчук І.В.
 4. Грабовський О.В.
 5. Опанасюк А.П.
 6. Кончаківський Л.М.
 7. Родовод В.Й.
 8. Резніченко І.М.
 9. Українець О.Б.
 10. Борецький О.В.
 11. Осадчук М.М.
 12. Родовод В.Й.
 13. ТОВ “Еком’ясо Полісся”
 14. ФО Галушко
 15. ТОВ “Украгро-Полісся”
 16. ФОП Коломієць В.В.
 17. ФОП Степурко В.М.
 18. Шаталова Л.М.
 19. ФОП Хижняк Я.І.
 20. ФОП Сіра В.В.
 21. ФОП Першко М.І.
 22. ФОП Українець С.Б.
 23. ФО Піщулін П.М.
 24. КП “АТП 0628”
 25. КУ “АБСТЛПЗОЗ” ЖОР
 26. КП “Експлуатація штучних споруд”
 27. ТОВ “Пламбер”
 28. ТОВ “Енергія XXI”
 29. ФОП Вольський Д.Ю.
 
Несанкціоновані зливи нечистот у не призначених для цього місцях завдають величезної шкоди навколишньому середовищу, фактично вбиваючи все живе в районі місця зливу. На сьогодні забруднення довкілля вже досягло критичної точки. Якщо кожен з нас не почне турбуватися про нашу екологію, воліючи побути осторонь, то наслідки будуть гіркими для всіх.

Тому КП “Житомирводоканал” просить житомирян , які стають свідками несанкціонованих скидів неочищених стічних вод, не бути байдужими до фактів забруднення довкілля і звертатися на гарячу лінію екологічної інспекції: (0412) 42-24-38 або на е-mail: zhyt@dei.gov.ua.