Нещодавно один із наших споживачів зауважив, що прийшов час залишити технології прочистки каналізації тросом в минулому, бо, мовляв, це метод чищення минулого століття. Порадив нам працювати за новітніми технологіями. Ми вирішили розповісти вам про те, які методи прочищення труб застосовуються нині, як і коли застосовується кожен із них.

Засмічення каналізаційних трубопроводів усувається одним із двох методів: механічним чи гідродинамічним.

Механічна прочистка труб виконується за допомогою електроприводних пристроїв, сталевих спіралей і наконечника, закріпленого на його кінці. Механічне очищення трубопроводу каналізації здатне усунути будь-яке сміття, наприклад, камінь, коріння дерев, бетон. Недоліків цей метод чищення труб немає (адже при такій прочистці унеможливлюється пошкодження труби зсередини).



Гідродинамічна прочистка труб полягає в усуненні засмічення напором води через шланг з форсункою, яка омиває стінки труби. Гідродинамічну прочистку труб ми здійснюємо за допомогою новенької каналопромивної машини, придбаної минулоріч за 4 млн грн (для того, аби працювати ефективно - ми купуємо спеціалізовану техніку).



На внутрішніх стінках каналізаційних трубопроводів накопичується велика кількість жирових відкладень, які перешкоджають нормальній роботі системи водовідведення. Вичистити ці жирові відкладення можливо винятково за допомогою каналопромивної техніки. Ця машина складається з бази та потужного насосу. Каналізаційні системи прочищаються за рахунок води, яка подається під високим тиском. Проте слід зазначити, що проти твердих предметів цей спосіб прочистки – недієвий, тому колодязі, забиті асфальтом, будівельним сміттям і т.под. доводиться прочищати вручну.