По вул. Велика Бердичівська оновлять систему водовідведення — старі труби замінять на поліетиленові.

"Поліетиленові трубопроводи не підлягають корозії, тому вони більш надійні, їх термін експлуатації складає 50 років і більше, тому, завдяки цим оновлювальним роботам, нове асфальтне покриття не буде пошкоджене за рахунок провалів, які могли б відбутися на зруйнованих старих трубопроводах", - зазначає директор КП "Житомирводоканал" Андрій Нікітін. 

Старі трубопроводи вже давно пора відправити на пенсію — кажуть комунальники.

За словами Андрія Нікітіна, "роками ці труби піддаються корозії, верхній звод  трубопроводів стає все меншим, потім він осипається, відбувається провал, який ви інколи можете спостерігати на наших вулицях. Для того, щоб цього не траплялося, ми повинні просанувати ці старі трубопроводи новими з поліетилену. Санація — це метод інсталяції в старий трубопровід нового трубопроводу, але дещо меншого діаметра".

Роботи планують розпочати вже наступного тижня, поки триває підготовчий етап.

"В підготовчі роботи входить телеінспекція — відеокамера опускається в існуючий трубопровід і в потоці стоків визначає, які перепони можуть виникнути під час інсталяції нового поліетиленового трубопроводу у внутрішню частину старого трубопроводу. Наступний етап - гідродинамічна промивка — це спеціальна каналопромивна машина, яка під високим тиском вичищає трубопроводи для того, щоб прибрати ті перепони, які були визначені під час телеінспекції. І вже після цього відбувається розриття котлованів, в яких аварійні бригади водоканалу починають інсталяцію трубопроводів", - розповідає директор водоканалу.

Оновлення водної магістралі фінансується з міської скарбниці.

"Міською радою були виділені кошти на закупівлю трубопроводів, а також на закупівлю телеінспекційної техніки для того, щоб ми і в подальшому могли робити такі самі оновлюючі роботи на інших вулицях нашого міста. 4 млн 400 тис відведено на самі трубопроводи, і близько 1 млн на телеінспекцію", - каже Андрій Нікітін.