Проблема залежності водоканалів від традиційних джерел енергії стає все більш актуальною, адже постійне зростання тарифів на електроенергію, яка є основною категорією витрат у структурі тарифу на водопостачання та водовідведення, боляче відображається на фінансовому становищі водоканалів. Особливо з огляду на регулярне підвищення тарифів на електроенергію і «замороження» тарифу на водопостачання (на рівні 2022 року).

«Ми змушені надавати найважливіші для людей послуги в умовах систематичного підвищення тарифів на електроенергію, частка якої становить абсолютну більшість тарифу на водопостачання та водовідведення. Мусимо бути готовими і до подальшого здорожчання електроенергії і впроваджувати заходи, які б змогли нам полегшити тягар енергетичної залежності», – розповів директор КП «Житомирводоканал» Роман Ілик.

Наразі КП «Житомирводоканал» реалізовує проєкт зі встановлення сонячних панелей на 12 об’єктах: каналізаційних та водопровідних насосних станціях. Загальна потужність сонячних станцій – 2,6 МВт; на сьогодні це найбільш масштабний «сонячний проєкт», серед тих, що реалізовують українські водоканали.

Сонячні панелі встановлені вже на 5 каналізаційних насосних станціях. На 3 водопровідних насосних станціях і насосній станції першого підйому нині ведуться монтажні роботи. До кінця року плануємо ввести в експлуатацію більшість об’єктів «зеленої» генерації, які частково забезпечуватимуть наші головні об’єкти власною виробленою електроенергією.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
+2