Дослідження окремих показників якості води проводяться протягом кількох годин та навіть діб. Наприклад, аналіз на визначення сульфатів у воді проводиться протягом 72 годин.



Сьогодні ми хочемо розповісти вам про такий показник як хімічне споживання кисню. Раз на місяць ми відбираємо воду у наших водосховищах та проводимо її повний аналіз – досліджуємо її за 56-ма показниками. Серед них – хімічне споживання кисню.



Величина ХСК є важливою гігієнічною характеристикою води, яка дозволяє робити висновки про її забрудненість. Різке зростання ХСК води вимагає відповідного реагування – вжиття низки необхідних заходів для її очистки. Аналіз на дослідження хімічного споживання кисню відбувається в декілька етапів: від фільтрації води та кип’ятіння проби із додаванням сульфату срібла до обчислення результату. До речі, термостійкі колби із пробами піддаються хімічному горінню протягом двох годин. Вони можуть витримати температуру 1500 градусів!



Проведення дослідження засвідчило, що наразі показник ХСК у водосховищі становить 30 і 38 мгО/дм3. Показник 30 мгО свідчить про те, що у одному із водосховищ якість води за цим параметром належить до ІІ класу, а у другому - більш забруднена і належить до ІІІ класу якості поверхевих вод.