Директор водоканалу Андрій Нікітін взяв участь у марафоні "На карантині", організованому Суспільне мовлення, і стисло охарактеризував ситуацію "на лінії води". 

У водосховищі  Відсічному у період дощів рівень води піднявся, але наразі він знову почав падати. Зі слів  директора Андрія Нікітіна, рівень падіння води у водосховищі  сповільнюється лише у ті дні, у які йде дощ. Коли ж опади відсутні, посилюються процеси випаровування та інфільтрація води.

Наразі підприємство, аби поповнити водосховище, перекачує воду з річки у зворотній бік. На такий штучний  спосіб  підтримки рівня води витрачається додатково 2000 кВт/год на день. У спекотний період доведеться перекачувати води втричі більше. Для ефективності такого необхідного наразі процесу планується  замовлення насосних станцій з більшими потужностями, адже потужностей наявних агрегатів - недостатньо.

Україна за запасами питної води знаходиться на 125 місті у світі, на одному рівні з африканськими країнами. Експерти уже почали працювати зі сценаріями виходу із водної кризи - ми змушені шукати інші джерела водопостачання. Директор водоканалу, розповідаючи про найрозповсюдженіші із них, пояснив, що видобуток води з підземних джерел, тобто зі свердловин, не є оптимальним для нашого міста, адже ми знаходимося в тій частині України, де запаси підземних вод одні з найменших в Україні. Окрім того, наше місто розташоване на гранитній плиті. Для того, щоб Житомир забезпечити водою, доведеться зробити дуже багато свердловин, але ми зіштовхнемося з другою проблемою – великою наявністю заліза та родона, які дуже важко і дорого очистити з води. У нагоді могли б стати поповнення нашого водосховища з інших річок, але зараз вони теж стали дуже маловодними. Очищення стічних вод до рівня питного водопостачання – альтернативний варіант і метод, який використовують сінгапурський та каліфорнійський водоканали:

«Працюючи за цією технологією, вони сьогодні витрачають на підготовку води 63 центи за 1 м3. Ця ціна є дешевшою за ціну видобутку питної води із солоних морів та океанів», - говорить директор підприємства.

Припускаючи можливість введення орієнтовно семигодинного графіку подачі води, Андрій Нікітін зазначає, що ці  вимушені  міри   будуть впроваджені у разі, якщо відмітка опуститься до критичної межі – 2 метрів 50 сантиметрів.

Сам водоканал зацікавлений  у цілодобовому водопостачанні без зупинок. Позаяк подача води за графіком створить труднощі для підприємства: вимушена зупинка насосних механізмів, а потім відновлення їх роботи призводе до  виникнення  гідравлічних  ударів, унаслідок чого зросте кількість поривів. Тому фахівці КП «Житомирводоканал» робитимуть усе можливе, аби запобігти переходу  на погодинне постачання води, та вкотре звертаються до споживачів раціонально використовувати питну воду  з метою  заощадження  запасів важливого ресурсу.