На базі Житомирського національного агроекологічного університету пройшла Міжнародна конференція “Водні екосистеми у контексті євроінтеграції: реалії та перспективи”, приурочена до Всесвітнього дня водних ресурсів. Учасники конференції з усього світу зібралися для того, щоб обговорити проблеми водних ресурсів і налагодити водне співробітництво у громаді та на міжнародному рівні.

Директор КП “Житомирводоканал” Андрій Нікітін на конференції виступив із доповіддю “Екомодернізація водоканалу в євроінтеграційному дискурсі”. Під час виступу він наголосив на тому, що галузь водопостачання та водовідведення в Україні стикнулася із серйозними проблемами. Серед яких — і зношеність мереж, і умови, в яких очищається вода та стоки: стан річок з кожним роком погіршується, а умови очищення води та стоків десятиліттями лишаються незмінними. Він наголосив на тому, що ми повинні модернізувати життєвоважливу галузь, адже це дозволить зменшити тиск на довкілля і водночас сприятиме покращенню якості надання послуг водопостачання та водовідведення.

Очільник підприємства ознайомив присутніх із планом модернізації місцевого водоканалу:

“Наше підприємство є учасником програми Світового банку. І в рамках цієї програми ми будуємо нові очисні споруди води та нові очисні споруди каналізації. Питна вода — це наше здоров'я сьогодні, а очищення стічних вод, річок — це наше здоров'я і здоров'я наших дітей і сьогодні, і завтра. Саме тому реконструкцію нашого підприємства ми розпочнемо зі спорудження очисних споруд каналізації”.


Андрій Нікітін наголосив на тому, що наші річки потерпають від засилля фосфатів. Єдиний спосіб захистити життя річок — інвестування в інфраструктуру галузі:

“Велика кількість фосфатів у воді несе загрозу усьому живому, що є у ній. У теплу пору року річки цвітуть — гідроорганіка активно розмножується, забираючи життєво важливий кисень у наших риб. На сьогоднішній день підприємства не в змозі очистити стічні води від фосфатів та азоту. Ми побудуємо наші очисні споруди каналізації за німецьким стандартом ATV-DVWK-A131 E, що дасть нам змогу ефективно очистити стічні води від фосфатів”.

Під час виступу директор підприємства наголосив на тому, що будівництво нової станції водопідготовки в Житомирі, яке закінчиться наприкінці 2020 року, забезпечить житомирян чистою якісною питною водою.