Зима майже без опадів призвела до зниження рівня води у річках. Ситуація з запасами води у Житомирі - найгірша. Директор житомирського водоканалу Андрій Нікітін зауважив, що рівень води у водосховищах - критичний:
"На жаль, Житомир знаходиться у найгіршій ситуації, тому що схожі на нас міста, такі як Біла Церква, Вінниця, Миколаїв зараз у кращій ситуації. Так, рівень води в їх річках теж впав, але вони ще тримають той запас, який не є критичним. Житомир, на жаль, знаходиться в гіршому стані. Для того, щоб на метр підняти рівень води у водосховищі Відсічне, Житомирводоканал дещо спустошив водосховище Дениші. І завдяки цьому в нас зараз над всмоктуючим водопроводом насосної станції є певний запас, якого, на нашу думку, вистачить орієнтовно на 1-2 місяці. Це буде залежати від того, як буде відбуватись водопостачання міста. Тобто в якій кількості мешканці та підприємства будуть брати воду. Наразі ситуація така, що існує загроза переходу на погодинне постачання міста".

Щоб покращити ситуацію, Житомирводоканал наповнюватиме водосховище за допомогою насосів:
"У нас є загроза, в першу чергу, переходу на погодинне водопостачання. Це означає, що в не пікові години водопостачання буде вдвічі знижений тиск в системі. Його буде вистачати виключно для перших поверхів будинків та для забезпечення пожежогасіння міста. Інші ж години ранішнього та вечірнього водоспоживання залишаться на такому ж рівні. Це одна з мір, яку ми будемо застосовувати у випадку, якщо рівень водосховища залишиться незадовільним. Щоб покращити ситуацію з водою, Житомирводоканал встановлює насосні агрегати, які будуть піднімати воду з Тетерева та наповнювати водосховище Відсічне. Ми розраховуємо на те, що потенціалу річки вистачить на 12-24 тис м3 на добу. З одного боку, це може дещо виправити ситуацію (я хочу зазаначити, що постачаємо ми місту орієнтовно 60 тис м3 на добу), але якість води безпосередньо в Тетереві для нас є незадовільною. Водосховище Дениші очікує поповнення за сприяння Держводагенства. І розрахункова кількість води, яка має прийти у водосховище Денишівське - це 1 млн 100 тис м3 . Завдяки скиданню води з Чуднівського водосховища та штучно утворених ставків безпосередньо між Денишами та Чудновом".
В майбутньому одним із шляхів поповнення міста водою Андрій Нікітін вважає очистку стоків:
"Джерелом нашої води могли б стати наші стоки. Це не є розповсюджене рішення у світі, але 2 водоканали в світі працюють за цією технологією: це Каліфорнійський водоканал та водоканал Сінгапуру. І тренд в світі є таким, що ті міста, які очищують воду з океанів та морів, переходять на технологію очищення стоків до питного водопостачання, тому що це дешевше, і тому, що цей ресурс не забирає безпосередньо природного ресурсу".


Джерело: http://sk1.tv/