Споживачам

Лічильники

Лічильники води — засоби вимірювальної техніки, що призначаються для заміру, відображення та фіксування даних об’єму води, що проходить через вимірювальний перетворювач. 
Порядок оснащення лічильниками води ( як приладами комерційного, так і розподільного обліку) визначений Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».
Згідно п.8 статті 4 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» власники будівель та власники окремих приміщень у будівлях зобов’язані забезпечити оснащення належних їм приміщень лічильниками води ( вузлами розподільного обліку ) у термін до 2 серпня 2020 року.
Оснащення окремих приміщень у будівлях лічильниками води не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та погодження різних інстанцій.
Встановлення приладів розподільного обліку допоможе кожному абоненту контролювати споживання води, платити за фактично спожиті обсяги та заощаджувати сімейний бюджет.

     Вузли комерційного обліку.

Законом України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» також передбачено у термін до 2 серпня 2019 року забезпечити 100% комерційний облік споживання води.
Оснащення вузлами комерційного обліку будівель, що вже приєднані до водопровідних мереж, зобов’язаний здійснити оператор зовнішніх інженерних мереж - КП «Житмирводоканал».
Порядок оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнання інженерних систем для забезпечення такого обліку, вирішення спірних питань з власниками будівель, а також фінансування витрат на встановлення вузлів обліку визначений статтею 3 Закону.